YILDIZ'DAN 30 AĞUSTOS KUTLAMA MESAJI
Haber
30 Ağustos 2022 - Salı 08:43
 
YILDIZ'DAN 30 AĞUSTOS KUTLAMA MESAJI
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) ve Silivri Belediye Meclis Üyesi Melih Yıldız , 26 Ağustos'ta Atatürk önderliğinde başlayıp 30 Ağustos'ta sona eren Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin, 100 .yıl dönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
SİLİVRİ Haberi
YILDIZ'DAN 30 AĞUSTOS KUTLAMA MESAJI

Melih Yıldız 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yılı vesilesi ile yayımladığı mesajda :

"Kıymetli Silivrililer;

Kurtuluş Mücadelemizin son halkası Büyük Taarruz’un zaferle nihayetlendiği 30 Ağustos Zafer Bayramımız tam bağımsızlığın ve bu topraklardaki son şaheser Cumhuriyetimizin müjdecisi olmuştur. 
Üzerinden 100 yıl geçmiş olsa dahi 30 Ağustos Zafer’i Milletimizin kararlı duruşu ve fedakârlıkları ile Ulu Önder Mustafa Kemal

Atatürk’ün yol göstericiliği ile din, dil, ırk ve inanç ayrımı gözetmeden omuz omuza mücadele veren bir halka, onurunu ve bağımsızlığını tekrar kazandırmıştır.
Bu kutlu mücadelenin bugünkü mirasçıları olarak atalarımızın açtıkları yolda, gösterdikleri hedefe “bir çift mavi gözün ışığında”, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında daha kararlı adımlarla yürümeye devam edeceğiz. 

Bu vesile ile Zafer Bayramı’mızın 100. Yılını içtenlikle kutluyor, bu toprakları bizlere Vatan kılan başta Ebedi Liderimiz ve Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milletimiz ve memleketimiz için mücadele eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Büyük Zafer’in 100. Yılı Kutlu Olsun…" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (SN) - Silivri'nin Nabzı Editör: Silivri'nin Nabzı
Yorumlar
Haber Yazılımı