SİLİVRİ'NİN NABZI YAZAR KADROSUNU GENİŞLETİYOR
Haber
16 Kasım 2020 - Pazartesi 18:09
 
SİLİVRİ'NİN NABZI YAZAR KADROSUNU GENİŞLETİYOR
Psikolg Melis Baştok her hafta yazıları ile www.silivrininnabzi.com okuyucuları ile buluşuyor
SAĞLIK Haberi
SİLİVRİ'NİN NABZI YAZAR KADROSUNU GENİŞLETİYOR

MELİS BAŞTOK KİMDİR?

 

Melis Baştok 1995 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Selimpaşa’da tamamladı. 2019 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. Eğitimi sırasında; Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Silivri Belediyesi Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi’nde staj eğitimlerini tamamladı. Aynı zamanda Bilinç Psikoloji’de uygulamalı klinik staj programı eğitimini aldı.

 

Staj eğitimlerinin yanı sıra İstanbul’da 2017 yılında kişisel gelişim ve girişimcilik zirvesine, 2017-2018 yıllarında psikoloji alanında uzman olan psikologlar tarafından düzenlenen psikoloji zirveleri kapsamında Bağımlılıklar, Kişilikleri Tanıma ve Baş Etme, Nöropsikoloji, Cinsel Terapi, ACT gözüyle bakış gibi pek çok seminere katılım sağlamıştır.

 

Ayrıca 2018 yılında Ankara’da TED Üniversitesi Psikoloji Bölümü Türk Psikologlar Derneği işbirliğiyle düzenlenen 20. Ulusal Psikoloji Kongresinde Duygu Odaklı Çift Terapisi başlıklı çalışma grubunda yer aldı. 2019 tarihinde ise İstanbul’da Çocuk Ergen Psikolojik Eğitimler Derneği tarafından Gessel Gelişim Figürleri Testi, Frostig Görsel Algı Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Berder-Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Otizm Tarama Değerlendirmesi eğitimlerini tamamladı.

 

Halen Büyükçekmece’de özel bir bakım merkezinde şizofreni ve bipolar bozukluk tanısı almış ruhsal engelli bireylerle çalışma yapmaktadır.

Kaynak: (SN) - Silivri'nin Nabzı Editör: Silivri'nin Nabzı
Yorumlar
Haber Yazılımı