SİLİVRİ BELEDİYESİ’NDE GREV HAZIRLIĞI
Haber
02 Mart 2022 - Çarşamba 14:51
 
SİLİVRİ BELEDİYESİ’NDE GREV HAZIRLIĞI
Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş sendikası ile Belediye arasında gerçekleşen ve 15 gün sürdürülen, arabulucunun katıldığı pazarlıklar da sonuçsuz kaldı. Silivri Belediyesi ve bağlı iştirakinde farklı birimlerde şoför, çevre temizlik, park ve bahçeler, fen işleri çalışan işçiler grev sandığına gitmeye hazırlanıyor.
SİLİVRİ Haberi
SİLİVRİ BELEDİYESİ’NDE GREV HAZIRLIĞI

YILMAZ’DAN REST

Arabuluculuk süresine işçilerin istediği Asgari ücret enflasyon farkına kayıtsız kalan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın grev ile ilgili “ücreti beğenmeyen başka iş bakabilir” diye haber gönderdiği iddia edildi.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz şubat ayı İBB Meclisi’nde İBB’nin farklı iştirak şirketlerinde çalışan işçiler için MHP Grup Başkanvekili sıfatıyla yüzde 50 zam öngören önergeye imza atmıştı.

CHP’DEN YÜZDE 50 ZAM ÇIKIŞI

Cumhuriyet halk Partisi Silivri İlçe Başkanı Berker Esen sosyal medya hesaplarından yayınladığı açıklama ile Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ı İBB Meclisinde gerçekleştirdiği çıkışın arkasında durmaya davet etti.

 Esen açıklamalarında: “14.02.2022 pazartesi günü İBB Meclis toplantısında 265 sayılı önerge ile AKP Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu ve MHP Grup Başkanvekili Volkan Yılmaz imzalı işçi statülü personel ücret zammı teklifinde en az 50 zam teklif ettiniz; ancak Başkanı olduğunuz Silivri Belediyesi olarak sendikalar arasında sürdürdüğünüz anlaşmazlığınızın hala devam ettiği, İBB Meclisinde işçi statülü personel ücretlerinde 50 ücret artışı teklifinde bulunurken Silivri Belediyesi’nde işçi statüsünde bulan personele 30’un altında ücret zammı teklifinizin ne kadar ciddi ve samimi olduğunuzun göstergesi olsa gerek.

İstanbul’daki işçi statülü personele 50 zam talebinde bulunurken, Silivri Belediyesi personeline yapmış olduğunuz ücret teklifinizin samimiyetten yoksun ve konuşmalarınız ’da işçi ve emekten yana söylemlerinizin ne kadar gerçekçi ve samimi olduğunun göstergesidir.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’a teklifimizdir.

14.02.2022 Pazartesi günü İBB Meclisinde 265 sayılı ve altında imzanızın olduğu önerge teklifinize istinaden, Silivri Belediyesi personeline Sendikalar ile görüşerek 50 zam teklifini yapmanızı, CHP Silivri İlçe Başkanı olarak öneriyorum.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (SN) - Silivri'nin Nabzı Editör: Haber Merkezi
Yorumlar
Haber Yazılımı