İBB'DEN KAR AÇIKLAMASI
Haber
09 Mart 2022 - Çarşamba 16:46
 
İBB'DEN KAR AÇIKLAMASI
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile karla mücadelede alınan önlemleri açıkladı.
GÜNDEM Haberi
İBB'DEN KAR AÇIKLAMASI

Bu gece başlayıp 5 gün sürecek yoğun kar yağışı sebebiyle başta İstanbul Valiliği, İBB Ekipleri, Karayolları, AKOM ve AFAD olmak üzere tüm kamu kurumları iş birliği halinde bir dizi önlemler aldıklarını ifade eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu alınan önlemler kapsamında Perşembe ve Cuma günü eğitim ve kamu kurumlarında resmi tatil ilan edildiğini belirtti.

İBB Başkanı İmamoğlu açıklamasının devamında: "İBB'nin sorumlu olduğu 4.023 km’lik yol ağında 2.000 iş makinesi ve 9.500 personelle görev yapacak. Kar küreme ve tuzlama ekipleri, 465 müdahale noktasında olumsuzluklara karşı müdahale edecek.220 bin ton tuz ve 64 tank (1.290 ton) solüsyon, yolları açmak için hazır tutuluyor. Toplu ulaşımın aksamaması için her türlü tedbir alındı.

Metrobüs kar yağışı boyunca 24 saat, metrolar da gece 02.00’ye kadar çalışacak. İETT normal seferlerini aksatmadan sürdürecek. Toplam 5300 araçla günlük 54 bin sefer yapılması planlandı. Yoğun hatlara ek sefer konulacak. Yoğun kar yağışlarında mobil büfeler ile hastanelerin acil servisleri, iskeleler ve yollarda trafikte bekleyen sürücülere sıcak içecek, çorba ve su servisi yapılacak.

Halk Ekmek de 24 saat tam kapasiteyle çalışmaya devam edecek.  Evsiz vatandaşlar tesislerimizde misafir edilecek; sağlık, barınma, beslenme ve bakım desteği verilecek. Sokak hayvanlarının beslenmeleri için özel ekipler mama dağıtımı yapacak.

ALO 153 Çözüm Merkezi'miz 600 görevli ile 24 saat hizmet verecek. Bu süreçte zorunlu olmadıkça hiçbir vatandaşımızın trafiğe çıkmaması, uyarı ve yasaklara riayet etmesi, zaruri olarak çıkılması durumunda ise araçlarda kar lastiği kullanılması zorunludur." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (HB) - Haber Merkezi Editör: Silivri'nin Nabzı
Yorumlar
Haber Yazılımı