İBB'DEN ÇİFTÇİYE BİR DESTEK DAHA
Haber
28 Aralık 2020 - Pazartesi 22:17
 
İBB'DEN ÇİFTÇİYE BİR DESTEK DAHA
İstanbul Büyükşehir Belediyesi üreten çiftçinin yanında olmak için hayvancılıkta en büyük maliyet olan yem için 2021 yılı başında silajlık mısır tohumu hibe desteği vermeye başlıyor.
DİĞER Haberi
İBB'DEN ÇİFTÇİYE BİR DESTEK DAHA

İBB Muhtarlıklar ve Gıda Daire Başkanlığı 2021 yılında İstanbullu çiftçilere "Silajlık Mısır Tohumu Desteği" vermeye hazırlanıyor.

 

Çifçiye sağladığı fide desteği ile can suyu olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı 2021 yılı için Silajlık Mısır Tohumu Desteği ile ilgili başvuru sürecini başlattı. 20 Ocak 2021 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar sürecek olan başvuru sürecinden faydalanmak isteyen çiftçilerin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Ve Gıda Daire Başkanlığı Tarım Ve Su Ürünleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan başvuru formu doldurularak bağlı bulunulan muhtarlığa teslim edilmesi yeterli.

 

Desteklerden faydalanmak isteyen çiftçilerin dilekçe ile birlikte kimlik fotokopilerini ve ÇKS Belgesi veya Ziraat Odasından alınacak Çiftçi Belgesi'ni de dilekçe ile birlikte teslim etmeleri gerekiyor.

 

ÇKS belgesi veya bağlı bulunduğu Ziraat Odasından alınmış Çiftçi Belgesi olmayanlara tohum desteğinden faydalanamayacaklar. Tohum desteği sağlanacak alanın üst sınırı fide desteğinde olduğu gibi Değerlendirme Komisyonu tarafından belirlenecektir. 

 

İBB tarafından sağlanacak olan Silajlık Mısır Tohumu Desteği'nden faydalanmak isteyen çiftçiler buradan başvuru formuna ulaşabilirler. 0212 449 92 00 numaralı telefondan daha detaylı bilgi alınabilir.

 

Kaynak: (SN) - Silivri'nin Nabzı Editör: Silivri'nin Nabzı
Yorumlar
Haber Yazılımı