ESEN'DEN BOZOĞLU'NA VİDEOLU CEVAP
Haber
26 Şubat 2022 - Cumartesi 11:38
 
ESEN'DEN BOZOĞLU'NA VİDEOLU CEVAP
CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen yayınladığı video ile AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu'na cevap verdi.
SİYASET Haberi
ESEN'DEN BOZOĞLU'NA VİDEOLU CEVAP

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu'nun AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" kitabını muhalefet partileri liderlerine gönderdiğini açıkladığı videonun ardından CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen'den cevap gecikmedi.

 

ESEN: "KENDİ ÜLKESİNDE ADİL OLAMAYAN BİRİNDEN ALACAĞIMIZ DERS YOKTUR" 

Bir akaryakıt istasyonundan yaptığı yayın ile AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu'na cevap veren Esen şu ifadeleri kaydetti: " Rusya'nın Ukrayna'yı işgalini izlediğimiz şu günlerde savaşın insanlık onuru ile bağdaşmadığını bir kez daha yaşayarak öğrenmiş oluyoruz. Talan İstanbul Projesi ile tartışmaya açılmaya çalışılan Montrö Boğazlar Sözleşmesi'nin kıymetini bir kez daha anladık.

Şu zamanda videolar çekerek gündemi meşgul etmeye ve gündemi değiştirmeye çalışanların yaptıklarına itibar etmemenizi gerektiğinin altını bir kez daha altını çizmek istiyorum. Liyakatsiz atamalar ve aldığı keyfi kararlar ile ülkesindeki hukuk sistemini yerle bir edenlerden alacağımız herhangi bir adalet dersi bulunmamaktadır.

Kitapları sadece özetlerden okuyanların tavsiyelerine ihtiyacımız yok. Saray sosyetesinin ve partisinin ülkemizde yaşanan yoksulluktan haberi olmasa da ekonomi vatandaşlarımızın malumudur. Buradan kendilerine yol gösterici olması adına ve iyi bir ekonominin nasıl olması gerektiğini öğrenmeleri açısından Prof. Dr. Afet İnan'dan İzmir İktisat Kongresi kitabını kendilerine hediye edeceğimizi ifade etmek istiyorum."

Kaynak: (HB) - Haber Merkezi Editör: Silivri'nin Nabzı
Yorumlar
Haber Yazılımı