DEĞİRMENKÖY ÜRETİCİSİ FİDELERİ İLE BULUŞTU
Haber
14 Mayıs 2021 - Cuma 11:21
 
DEĞİRMENKÖY ÜRETİCİSİ FİDELERİ İLE BULUŞTU
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından başlatılan “Üretimde Seferberlik” projesi kapsamında çiftçilere fide desteği dağıtımına Değirmenköy Mahallesi’nde devam edildi.
SİLİVRİ Haberi
DEĞİRMENKÖY ÜRETİCİSİ FİDELERİ İLE BULUŞTU

Geçtiğimiz yıl İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, “Üretim seferberliği başladı” sloganıyla müjdelediği destek bu yılda artarak devam ediyor. Fide desteği ile salgınla mücadele döneminde gelirleri azalan İstanbullu çiftçilere İBB tarafından destek olunması amaçlanırken İstanbulluların gıda ihtiyacını karşılamada ve çiftçinin üretimine devam etmesini sağlanmasında hedefleniyor.

DEĞİRMENKÖY’LÜ ÜRETİCİ İLK DESTEĞİNİ ALDI

 

Fide desteği kapsamında ilk etap dağıtımı geçtiğimiz günlerde Değirmenköy’lü çiftçiler ile buluştu. Binden fazla kapya fide biber fidesinin çiftçi ile buluştuğu dağıtımda CHP Silivri Belediye Meclis Üyesi Doruk Bulut, CHP Silivri İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Tunacan Yaşar ve Değirmenköy İsmetpaşa Mahalle Muhtarı Erkan Varol’da hazır bulundu.

 

İBB geçtiğimiz yıl İstanbullu çiftçilere 3 milyon 600 bin fideyi hibe ederken bu sene 4 milyon 200 bin sebze fidesini çiftçiler ile buluşturacak. Silivrili çiftçiler fide destek dağıtımının ikinci kısmı için gün saymaya başladı.   

Kaynak: (SN) - Silivri'nin Nabzı Editör: Silivri'nin Nabzı
Yorumlar
Haber Yazılımı