CUMHUR İTTİFAKI KIRSAL MAHALLE SU İNDİRİMLERİNİ REDDETMİŞ
Haber
06 Mart 2022 - Pazar 21:17
 
CUMHUR İTTİFAKI KIRSAL MAHALLE SU İNDİRİMLERİNİ REDDETMİŞ
16 Şubat 2022'de gerçekleşen İSKİ Olağanüstü Genel Kurulu'nda gerçekleştirilen oylamada 2022 Yılı Kırsal Mahalle ve Su Satış Tarife Teklifinin Cumhur İttifakı Oyları ile reddedildiği ortaya çıktı.
SİLİVRİ Haberi
CUMHUR İTTİFAKI KIRSAL MAHALLE SU İNDİRİMLERİNİ REDDETMİŞ

16 Şubat 2022 tarihinde Dr. Mimar Kadir TOPBAŞ Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen İSKİ Genel Kurulu’nda İSKİ tarafından genel kurula sunulan “2022 Yılı Kırsal Mahalle ve Su Satış Tarife Teklifleri” maddesinde İSKİ tarafından önerilen indirim teklifi AK Parti ve MHP grubunun oyları ile reddedildiği ortaya çıktı.

15 Nisan 2021 tarihinde yayınlanan yönetmelik ve Silivri Belediyesi tavsiye kararıyla İBB Meclisi’nde alınan karar ile Silivri’de Alipaşa, Akören, Bekirli, Beyciler, Büyükkılıçlı, Büyüksinekli, Çayırdere, Çeltik, Danamandıra, Fener, Gazitepe, Kadıköy, Kurfallı, Küçükkılıçlı, Küçüksinekli, Sayalar, Seymen ve Yolçatı mahalleleri “kırsal mahalle veya kırsal yerleşik alan”  olarak ilan edilmişti.

Kırsal Mahalle olarak ilan edilen mahallelerde vatandaşlar “su indirimi” beklerken 16 Şubat 2022 tarihinde gerçekleşen İSKİ Olağanüstü Genel Kurulu’nda Kırsal Mahallelere tanınan su indirim hakkı AK Parti ve MHP gruplarının oyları ile reddedilmiş.

5 AY KOMİSYONDA BEKLEMİŞTİ

Kırsal Mahalleler ile ilgili Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz kırsal mahalle olarak belirlenecek mahallelerle ilgili komisyon görüşünü 5 ay komisyonda bekletirken AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu “İSKİ Vatandaşın Sırtından İn” başlığı ile broşür dağıtarak mahalle ziyaretleri gerçekleştirmişti.

Kaynak: (SN) - Silivri'nin Nabzı Editör: Silivri'nin Nabzı
Yorumlar
Haber Yazılımı